English Version

Zapisz się już DZIŚ! Nowy Nabór na TRENINGI MMA!!!

Zapisz się na sekcje lub zacznij treningi w systemie indywidualnym

Ogłaszamy nabór do sekcji MMA Mieszane Sztuki Walki

Nasze treningi zapewniają Ci nauke w każdej płaszczyźnie walki:
"STÓJKA", "ZWARCIE" i "PARTER"
Każdy trening zawiera solidną rozgrzewkę kształtującą rozciąg, gibkość, dynamikę, siłę i wytrzymałość. 70% Stójka a więc Boks, Kickboxing, Muay-Thai, Sanda. 30% Parter a więc Submission Fighting, Grappling, Zapasy, Bjj.

TRENINGI: STÓJKA + ZWARCIE + OBALENIA + PARTER + SPARINGI + TARCZE + WORKI

Treningi w naszym Klubie przeznaczone są dla wszystkich chętnych, zarówno początkujących jak i zaawansowanych w sztukach walki.
Czy jesteś nowicjuszem czy zaawansowanym, treningi w naszym klubie miło Cię zaskoczą: jakością, metodyką nauczania, wysokim poziomem technicznym oraz indywidualnym podejściem do każdego ćwiczącego.
Na naszych zajęciach nie spotkasz się z buddyzmem, tajemniczymi siłami, lataniem i krzyczeniem.

mma lublin treningi zapisy

MMA Mieszane Sztuki Walki – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała. W grupie tej znajdują się głównie zawodnicy o wysokim poziomie wytrenowania. Podczas treningu nacisk kładziony jest głównie na sparingi i technikę.

MMA szybko staje się popularną sztuką walki. Łączy w sobie najlepsze elementy wielu stylów walki. Opanowanie elementów takich jak kopanie, uderzanie pięściami, mocowanie się, rzucanie i dźwignie jest kluczowe jeśli ktoś poważnie myśli o wykonywaniu tego sportu. Wielu ludzi krytykuje MMA, uważając, że jest do zbyt brutalna dyscyplina, ale tak naprawdę w MMA stwierdzono mniejsze ryzyko odniesienia obrażeń niż w boksie.

MMA (mieszane sztuki walki) są najbardziej fizycznie wymagające ze wszystkich sztuk walki. Z tego powodu zawodnicy muszą mieć niezwykłą kondycję i umiejętności. Trening sztuk walki zależy od stylów, w których specjalizuje się dany zawodnik. Niektórzy będą pracować więcej nad boksem, inni nad kopaniem, a jeszcze inni nad mocowaniem się. Wszystko jest potrzebne, ale ilość czasu spędzona na każdym z nich zależna jest od zawodnika. Wiedza na temat przeciwnika jest bardzo ważna. Jeśli jesteś bokserem i spotykasz na ringu zapaśnika, musisz wiedzieć czego oczekiwać. Trening MMA wymaga połączenia wszystkich elementów treningu sprawnościowego. Większość szkół sztuk walki to zapewnia, jednak uczniowie powinni uzupełnić ten trening bardziej intensywnymi ćwiczeniami żeby fizycznie przygotować się do walki.

MMA wymaga zrównoważonego podejścia do treningów. Jeśli walczysz w zawodach MMA musisz mieć zrównoważone podejście do treningów. Nie możesz polegać na samej sile ani szybkości, ponieważ gdy już znajdziesz się na ziemi, twoja szybkość będzie bezużyteczna. Możesz być najsilniejszym zawodnikiem, ale przegrasz jeśli przeciwnik będzie tańczył wokół ciebie okładając cię pięściami i kopniakami, podczas gdy ty będziesz starał się podejść wystarczająco blisko, by powalić go na ziemię

Nie musisz znać każdego stylu walki, by być dobrym w MMA, ale musisz wiedzieć jak bronić się przed poszczególnymi stylami. W przypadku MMA bardzo ważne jest, by dowiedzieć się jak najwięcej o przeciwniku przed zawodami, aby znać jego techniki, mocne i słabe strony.