Submission (także submission wrestling lub submission grappling) – powstała w latach 90. XX wieku formuła walki zapaśniczej z "wykończeniami" (ang. submission), tj. technikami kończącymi, takimi jak dźwignie i duszenia (zob. też grappling).

Zajęcia personalne to profesjonalne treningi, dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości ćwiczącego. Treningi personalne z trenerem obejmują naukę technik danych sportów walki, naukę pracy na przyrządach, worek, tarcze z trenerem, ćwiczenia w parach z trenerem lub partnerem treningowym, dla chętnych sparingi.
Klub prowadzi zajęcia personalne dla osób w każdym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania. Serdecznie zapraszamy Dzieci, Młodzież oraz Dorosłych. Nasz Klub także prowadzi specjalistyczne przygotowania zawodników do walk amatorskich oraz zawodowych. Zajęcia personalne prowadzimy także dla Kobiet.

Ty i Twój Trener, który pomoże Ci osiągnąć Twój cel i skupić się w 100% tylko na Tobie. Indywidualne zajęcia z Trenerem są najskuteczniejszym sposobem osiągnięcia upragnionych rezultatów.

Treningi personalne prowadzone są każdego dnia od godz. 7:00 do 22:00 w Lublinie W HALI GLOBUS oraz w Studio Treningu Personalnego ul. Ametystowa 1.

submission fighting treningi lublin zapisy

Submission (także submission wrestling lub submission grappling) – powstała w latach 90. XX wieku formuła walki zapaśniczej z "wykończeniami" (ang. submission), tj. technikami kończącymi, takimi jak dźwignie i duszenia (zob. też grappling).

Walka toczy się jedynie przy użyciu chwytów, zabronione są uderzenia.
W przeciwieństwie do tradycyjnych zapasów dozwolone jest korzystanie z dźwigni (na stopę, kolano, nadgarstek, łokieć i bark) oraz duszeń (poza uciskiem na krtań i tchawicę). Zawodnicy nie są zobligowani do noszenia uniformu (judogi, gi, itp.). Walka toczy się na zapaśniczej macie. Zwycięstwo odnosi się przez poddanie się rywala, decyzję sędziego o przerwaniu walki lub po upływie regulaminowego czasu, na punkty. Punkty otrzymuje się za wykonanie określonych akcji technicznych – rzutów, obaleń, trzymań, przejść w parterze.

Formuła ta została stworzona, aby umożliwić zawodnikom różnych stylów opartych na chwytach rywalizację na prostych i jednoznacznych zasadach. Startują w niej przede wszystkim zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu (bardzo zbliżone zasadami walki), a także luta livre, judo, zapasów i sambo. Trening submission fightingu często stanowi też składnik przygotowań zawodników mieszanych sztuk walki (MMA) oraz uczestników walk vale tudo.

Twórcą tej formuły, a zarazem największą organizacją submission fightingu na świecie jest Abu Dhabi Combat Club. Od 1998 roku organizuje ona prestiżowe mistrzostwa świata (od 2005 roku co dwa lata), a także sprawuje patronat nad wieloma mniejszymi, regionalnymi turniejami. ADCC zawarła umowę z FILA (Międzynarodową Federacją Związków Zapaśniczych) o współpracy, której finalnym efektem ma być zaliczenie w przyszłości submission fightingu w poczet dyscyplin olimpijskich.